تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چله‌ نشینی حسینی

  ما نه صوفی هستم نه درویش و مرتاض، ما عاشقیم، عاشق! کربلا معرکه عاشقان کشان بود. کارزاری برای نشان دادن ارادت و خلوص به عشق و معشوق، قرن‌ها است که این رسم عاشقی را شیعیان علی(ع) برای حسین‌اش برپا می‌کنند و ذره‌ای هم کوتاه نمی‌آیند.

  هر سال که محرم می‌شود، آن بساط عشق و عاشقی دوباره پهن می‌شود، نه این که جمع شده باشد، این سفره عاشقی به حسین(ع) همیشه پهن است، ما را دور خودش جمع می‌کند، تلنگری دوباره می‌زند به روحمان تا این روح خود را بازیابد.

  عاشورا که فرا می‌رسد، همه عاشقان، می‌گویم عاشقان چراکه در میان آنها هستند، مسلمان نباشند، شیعه نباشند، اما عاشق حسین بن‌علی(ع)، عاشق ابوالفضل العباس(ع) که هستند!

  عاشورا که می‌رسد، همان عاشقان، شوری به پا می‌کنند تا عشق خود را به معشوق هدیه کنند، بی‌هیچ منّتی و توقعی، مولایشان هم بی‌هیچ منّتی، عزت را عطا می‌کند به عاشقانش، عزّتی که تا قیام قیامت، تا هنگامی که فرزند منتقم او ظهور کند، عزت حسین(ع) و شرافتی که او به عاشقانش بخشیده جاری است.

  چله نشینی برای حسین(ع) از عاشورا تا اربعین‌اش، چله‌نشینی صوفیانه و درویشانه نیست، چله‌نشینی جهادگرانه است، رهبانیت امت رسول‌الله(ص) جهاد در راه خداست. جنگ حق و باطل است و عاشورا جلوه‌ای تمام عیار از این جبهه نبرد است.

  آداب چله‌نشینی ما، که عاشقان ثارالله هستیم با چله نشینی بعضی‌ها تفاوت‌های زیادی دارد. این چله‌نشینی کجا، آن چله‌نشینی کجا!

  اربعین حسین(ع) اوج عشق و معرفت دلدادگان اباعبدالله(ع) است. ۲۰ میلیون از همه جای دنیا راهی آن مکان مقدس می‌شوند تا سر تعظیم و ارادت خود را بر آستان جانان فرود آورند.

  اربعین رجز خوانی برای جبهه باطل است، در این وانفسای دنیا. عرض اندام به کفر است، خط و نشان کشیدن به تکفیر و وهابیت است، چنگ و دندان نشان دادن به شیطان است. شیطانی که با فریب، برای خود لشکری ساخته است از دیوسیرتان و شقی‌ترین آدم‌های عالم، اما امتزاج عشق و ایمان با هم، در دل‌های عشاق مولایشان، حرکتی خروشان همچون رودخانه‌ای پرتلاطم اما زلال به راه انداخته است که کسی را یارای سد راه او نیست.

  در این راه، رودخانه خروشان هر که به او بپیوندد، با خود همراهش می‌سازد و هر که بخواهد سد راهش شود، ویرانش خواهد کرد.

  این راه، راه عشق است که هیچش کناره نیست. چشم دل می‌خواهد تا چراغ پرفروغ این راه را ببینیم. به راهش درآییم و رستگاری را برای خود ارمغان آوریم. در راه عشق، جان می‌دهیم، به پایش سر می‌دهیم، فدایی می‌شویم تا حریم و حرم اهل‌بیت، گزندی نبیند از اشقیا.

  ما محاصره اشقیا را شکسته‌ایم و تا پیروزی نهایی راهی نیست. به راهمان ادامه می‌دهیم. بر این مصیبت بزرگ، زمین و زمان و آسمان، چهل شبانه روز ناله سر دادند و گریستند. راهپیمایی اربعین، همان راه عشق است. خوشا به حال آنها که در این راه رفتند و غبطه‌اش برای ما که توفیقش را پیدا نکردیم. آنها راهیان نور هستند. باشد که ما نیز سال‌های آینده در راه عشق قدم برداریم و از راهپیمایان اربعین حسینی باشیم.
  راهی است راه عشق که هیچ‌اش کناره نیست
  آنجا جز آن که جان بسپارند چاره نیست
  هرگه که دل به عشق دهی خوش دمی بود
  در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست
  ما را ز منع عقل مترسان و می بیار
  کان شحنه در ولایت ما هیچ کاره نیست
  از چشم خود بپرس که ما را که می‌کشد
  جانا گناه طالع و جرم ستاره نیست
  او را به چشم پاک توان دید چون هلال
  هر دیده جای جلوه آن ماه پاره نیست
  فرصت شمر طریقه رندی که این نشان
  چون راه گنج بر همه کس آشکاره نیست
  نگرفت در تو گریه حافظ به هیچ رو
  حیران آن دلم که کم از سنگ خاره نیست


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 1 آذر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159395
 • بازدید امروز :207069
 • بازدید داخلی :17743
 • کاربران حاضر :203
 • رباتهای جستجوگر:375
 • همه حاضرین :578

تگ های برتر