تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

عاشورایی می‌مانیم

  ما عاشورا را داریم، فرهنگی که ناب است و بی‌نظیر، در هیچ‌یک از ادیان و فرهنگ‌های دنیا چنان واقعه‌ای را نمی‌توان یافت و این مختص اسلام و تشیع است که کربلا زادگاه عشق و معرفت می‌شود.

   عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) یک پیام قطعی و قاطع دارد و آن ایستادگی مقابل ظلم و ستمی است که بر مردمان می‌رود. این رسم و آیین اکنون پس از ۱۴۰۰ سال، نه تنها در میان مسلمانان و شیعیان به عنوان یک الگوی حیات‌بخش نهادینه شده بلکه می‌رود تا همه عالم را در بر گیرد. اکنون نه تنها جهان اسلام بلکه همه عالم در شرایطی قرار گرفته است تا برای نجات انسانیت و بشریت، قیام کند. قیام انسانی با محوریت فرهنگ عاشورا و کربلا تا کاخ شیطان را به لرزه درآورد و فرو بریزد. گوشه گوشه دنیا را ظلم و ستم و کشتار فرا گرفته و این وضعیت اسفبار و دلخراش وظیفه‌ای سنگین بر دوش همه آزادگان جهان گذاشته تا در مقابل این فجایع سکوت نکنند.

   کاروان حسین بن‌علی(ع) را اگر بنگریم در میان یارانش از دیگر ادیان هم بودند که به بصیرت و معرفت رسیدند و در کنار امام خود شهادت را به جان خریدند.

   «وهب» آن جوان مسیحی با دیدن کاروان کربلا و امام حسین(ع) به اسلام تشرف یافت و در صحرای کربلا جان خود را برای آرمان‌های والای انسانی فدا کرد، «وهب» تنها یک نمونه از هزاران نشانه حقانیت قیام امام حسین(ع) است. مرز میان حق و باطل به فرموده حضرت امیر علی(ع)، «بیش از چهار انگشت فاصله نیست. حضرت انگشتانشان را به هم چسباندند و آنها را بین گوش و چشم خود گذاشتند و آنگاه فرمودند، باطل آن است که بگویی شنیدم و حق آن است که بگویی دیدم.»

   و این حقایق حق، اکنون آشکارا دیده می‌شود. آیا اکنون می‌توان به حقانیت قیام و انقلاب اسلامی ایران شک کرد در حالی که عالم را فتنه شیطانی فرا گرفته و تنها ایران اسلامی است که بر حقانیت خود ایستاده است؟

   ژرف نگری و عمیق شدن به واقعه کربلا، همراه با بصیرت افزایی و معرفت یافتن، به آسانی می‌تواند هر انسانی را تلنگر بزند و وجدان خاموش او را بیدار کند که، اکنون زمان بیداری است و این بیداری نخست از جهان اسلام و ایران آغاز شده است، گسترش آن هم به خوبی در میان ملت‌های مسلمان دیده می‌شود. تنها کافی است فاصله میان گوش و چشم را برداشت و نادیده گرفت.

  آیا کشتار مردم مظلوم یمن، حقانیت آل‌سعود است؟ یا حقانیت مردمی را نشان می‌دهد که مقابل تفکر ارتجاعی وهابیت قیام کرده و برای استمرار راه خود خون می‌دهد؟

  آیا شیعیان عراق و مردم سوریه و بحرین که اکنون آماج حملات تکفیری‌های وهابی هستند، مدارا با یزید زمان را پیشه خود کرده‌اند یا قیام و شهادت را که از کربلا و عاشورا به ارث برده اند، برگزیده‌اند؟

  اگر تا پیش از این دولت‌ها و حکومت‌های سرسپرده شیطان، بر کشورهای اسلامی حکومت می‌کردند و با ظلم و ستم پا برجا باقی مانده بودند، اکنون شب سیاه و غم‌انگیز ملت‌های مسلمان خاصه شیعه و سنی، صبح صادق را نوید می‌دهد و حتی این نور خیره‌کننده ملت‌های آزاده جهان را هم از خواب سنگین غفلت و ناآگاهی بیدار کرده و خواهد کرد. به این اتفاق نباید شک و تردید داشت، یقین به آن و تشخیص حق از باطل، نوید روزهایی را می‌دهد که وعده الهی است. آنجا که می‌فرماید، «ولّی شما، تنها خدا و پیامبر او است و کسانی که ایمان آورده‌اند. همان کسانی که نماز برپا می‌دارند و در حال رکوع ذکات می‌دهند و هرکس خدا و پیامبر او و کسانی که ایمان آورده‌اند، ولّی خود بداند، پیروز است، چراکه حزب خدا همان پیروزمندانند.»

  وعده الهی حق است و این وعده رد خور ندارد، اگر دیده بگشاییم، به آسانی می‌توان نشانه‌های تحقق وعده الهی را دید.

  به این فراز از بیانات امام حسین(ع) توجه کنیم و اندکی به آن عمیق بنگریم، به بسیاری از حقایق نهفته واقعه عاشورا و فلسفه کربلا پی خواهیم برد، آنجا که اباعبدالله می‌فرمایند؛ «آگاه باشید که این (یزید) ناپاک‌زاده، فرزند ناپاک‌زاده مرا در میان دو انتخاب قرار داده است؛ کشته شدن یا قبول ذلت. و چقدر دور است که ما تن به ذلت دهیم، خداوند و پیامبر او هرگز برای ما ذلت و زبونی نمی‌پسندند و نیاکان پاک سرشت و دامن‌های پاکی که ما را پرورانده‌اند و بزرگ مردان غیرتمند و انسان‌های با شرافت این را از ما نمی‌پذیرند. هرگز! ما هیچگاه فرمانبرداری فرومایگان را با مرگ شرافتمندانه ترجیح نخواهیم داد.»

  با چنین امامی‌ و رهبری، آیا ما شیعیان ایران که جانمان را فدایش می‌کنیم، فرمانبرداری فرومایگان را می‌توانیم بپذیریم؟

  کاخ سفید اکنون جایگاه و پایگاه شیطان بزرگ و آن فرومایگان است، این شیطان بزرگ، این شیطان خبیث، از ما ذلت و زبونی می‌خواهد. حتی «در باغ سبز» هم نشان می‌دهد، اما آن باغ، سرابی بیش نیست. فریب آن سراب را نخوردن، جوهر عاشورایی می‌خواهد که ما آن را داریم و تا قیام فرزند حسین(ع) مهدی موعود(عج) پرچم عاشورا بر بلندای جهان در اهتزاز خواهد ماند. عاشورایی دیگر نزدیک است. عبرت‌های عاشورایی را درک کنیم و از غفلت‌های عاشورایی دور بمانیم. اگر ولّی و رهبرمان در کارزار و هنگامه نبرد، یاری‌کننده بخواهد، در تاریکی شب خود را فرو نبریم، که این دنیا مزرعه آخرت است، می‌مانیم و عاشورایی هم می‌مانیم.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 24 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159395
 • بازدید امروز :207110
 • بازدید داخلی :17748
 • کاربران حاضر :200
 • رباتهای جستجوگر:371
 • همه حاضرین :571

تگ های برتر