تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چند نکته درباره سخنان ظریف در مجلس

  نگاهی گذرا به عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در یکی دو سال گذشته ضعف‌ها و قوت‌های آن را نشان می‌دهد. وزارت خارجه دستگاه حساسی است که نیازمند مدیریت همراه با انقلابی‌گری است.

  به نکاتی که آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سخنان خود که روز گذشته در صحن علنی مجلس گفت، نگاهی می‌اندازیم.

  از موضوع «هولوکاست» آغاز می‌کنیم. آقای ظریف در بیان این موضوع گفته است که در این‌باره اعتقاد شخصی خود را بیان می‌کند. او اعتقاد دارد «پرداختن به موضوع هولوکاست کمک به مظلوم‌نمایی رژیم ددمنش صهیونیستی است و به نفع مردم فلسطین نیست.»

  در این‌باره باید بگوییم جمهوری اسلامی ایران، هیچ‌گاه این اتفاق را انکار نکرده است و تنها خواسته‌ای که داشته تحقیق و بررسی درباره آن برای روشن شدن حقایق این ادعای تاریخی بوده است که اسرائیلی‌ها سال‌هاست از آن بهره می‌برند و سوء‌استفاده می‌کنند آیا درخواست بررسی و تحقیق در این زمینه جرم است؟ اروپایی‌ها مدام درباره مسائل داخلی جمهوری اسلامی ایران ورود می‌کنند و خود را محق می‌دانند که در زمینه مسائل حقوق بشری در ایران دخالت کنند، کوچکترین حکم قضایی، برای آنها حکم یک اهرم فشار به ایران را پیدا می‌کند اما در همان اروپای آزاداندیش و دموکرات! کسی حق اظهارنظر و سوال درباره ماجرای هولوکاست را ندارد. این شرایط را به جهان تسری داده‌اند.

  اتفاقاً طرح موضوع هولوکاست و تحقیق درباره آن ماجرا که دروغ و راست بودن آن در ابهام است، هم اروپای حامی اسرائیل را به هم ریخت و هم اسرائیل را به چالش کشاند.

  آیا یک وزیر می‌تواند و اجازه دارد که در یک دستگاه حاکمیتی اعتقاد شخصی خود را به عنوان سیاست آن وزارتخانه وارد کند و آن را اجرا نماید؟

  اعتقاد شخصی آقای ظریف قابل احترام اما او نمی‌تواند و نباید عقیده شخصی خود را به دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تسری دهد، اگر وزیر خارجه و وزارتخانه تحت امر او با موضوع هولوکاست مشکل دارد، حمایتی انجام نمی‌دهد و با آن‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند همراهی نمی‌کند، حداقل انتظار این است که با عقاید شخصی خود، زیر پای آنها را هم خالی نکند و به ایجاد اختلاف در این زمینه نپردازد.

  آقای ظریف در سال ۹۲ در صفحه توئیتر خود به زبان انگیسی نوشته بود: «ایران هیچ‌گاه هولوکاست را انکار نکرده و آن مردی که در ایران هولوکاست را انکار می‌کرد رفته است.»

  آن مرد خوب یا بد، ۸ سال رئیس‌جمهوری اسلامی ایران بود، آیا یک مقام ارشد وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی این اجازه را دارد که درباره او در انظار اجانب چنین بگوید؟!

  کافی است به سیاست‌های رژیم جعلی صهیونیستی علیه ایران نگاهی بیندازیم آنگاه می‌توانیم قضاوت کنیم که این رژیم جعلی به بهانه یک واقعه جعلی تأسیس شده است. اصلاً شما به عنوان وزیر خارجه ایران به وزیر خارجه آلمان یا نه به همین آقای گابریل قائم‌مقام صدر اعظم آلمان که به ایران آمده است پیشنهاد دهید و اصرار کنید که اجازه دهد یک تیم مستندساز برای تحقیق و بررسی درباره هولوکاست به آلمان برود تا حقیقت را در این زمینه روشن کند. آیا او با این درخواست موافقت خواهد کرد؟ جالب است همین گابریل پیش از سفر به ایران گسترش روابط آلمان با کشورمان را به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی ایران گره می‌زند!

  هنوز از برگزاری مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور هولوکاست چند ماه نگذشته است، یادمان بیاید و یادشان که رهبر معظم انقلاب از برگزارکنندگان آن مسابقه بین‌المللی قدردانی کردند و فرمودند که این کار عالی است.
  از هولوکاست می‌گذریم و به بخش دیگری از سخنان آقای ظریف می‌رسیم، برجام مهمترین بخش حضور او در مجلس بود.

  وزیر امور خارجه در این زمینه گفته است: «اجازه نخواهیم داد هیچ‌یک از طرف‌های برجام از حدودشان تخطی کنند.»

  سوال این است که چگونه اجازه نخواهید داد؟ آیا در برجام سوپاپ اطمینانی تعبیه شده است تا از تخطی طرف‌های برجام جلوگیری کند؟

  یکسال از اجرایی شدن برجام گذشته است، آمریکا می‌گوید تعهداتش را اجرا کرده اما نمود آن در ایران احساس نمی‌شود، حتی مسئولین دولت محترم از جمله جنابعالی به عنوان وزیر خارجه از اجرای تعهدات آمریکا گله‌مند هستید اما این گله‌گذاری‌ها و تند سخن گفتن با آمریکا و جان کری آیا ثمری و سودی خواهد داشت؟ نمی‌گوییم شما به عنوان طرف ایرانی در برابر حقوق ملت کوتاه می‌آیید یا کوتاه آمده‌اید، اما طرف مقابلتان نسناس و خناسی است که نمی‌توان با آن کنار آمد.


  باید توجه داشت که هولوکاست خط قرمز جمهوری اسلامی ایران نیست، خط قرمز اروپا و اسرائیل است. اسرائیلی که در راه توافق هسته‌ای ده‌ها مانع ایجاد کرد و باعث شد روند مذاکرات با کندی پیش برود و اکنون هم این رژیم به عنوان فرزند نامشروع آمریکا و انگلیس همچنان به دشمنی‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهد.رژیم جنایتکار کودک‌کش نمی‌تواند مظلوم‌نمایی کند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159395
 • بازدید امروز :207012
 • بازدید داخلی :17737
 • کاربران حاضر :196
 • رباتهای جستجوگر:374
 • همه حاضرین :570

تگ های برتر